Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Partili Gençler'den, 'CHP-FETÖ İşbirliği Sergisi'

AK Parti İzmir Gençlik Kolları, Cumhuriyet Meydanı’nda açtıkları ‘CHP-FETÖ İşbirliği Sergisi’nde, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bazı ilçe belediye başkanları ve CHP İzmir Milletvekillerini hedef aldı

AK Partili Gençler'den, 'CHP-FETÖ İşbirliği Sergisi'
13 Şubat 2020 - 15:04
Reklam

SERCAN ÖZİPEKÇİ

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Teşkilatı ‘CHP-FETÖ İşbirliği Sergisi’ adıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir sergi çalışması yaptı. Sergide; başta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, CHP’li İzmir Milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu,  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin gibi CHP’de siyaset yapan birçok ismin FETÖ ile (Fettullahçı Terör Örgütü) ilişkili olduğunu iddia eden resimler yer aldı. Sergi çalışmasının öncülüğünü yapan AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan basın mensuplarına yaptığı açıklamada CHP’yi hedef aldı. Resimler, akşam saatlerine kadar Cumhuriyet Meydanı’nda sergilendi. AK Partili Gençler, basın açıklamasının ardından ise AK Parti 27. Dönem İzmir 1. Bölge 6. Sıra Milletvekili Adayı olan Emre Cemil Ayvalı’nın yazmış olduğu ‘Yönünü Şaşıran Ok’ kitabını PTT üzerinden CHP İzmir Milletvekillerine gönderdi.

“FETÖ, CHP’nin tedarikçisi”

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan’ın yaptığı basın açıklamasında, “CHP grup toplantısında Sayın CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile mücadeleyi ve hükümetimizin dirayetli duruşunu tarihsel bağlamından kopararak sulandırması ve partimize yönelik mesnetsiz suçlamaları herkesin malumudur. Bunlara cevaben geçtiğimiz gün Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖ’nün siyasi ayağı konusunda çok açıklayıcı ve bilgilendirici bir konuşma gerçekleştirmiştir. Bu konuşmada özellikle Kılıçdaroğlu sonrası köklü bir zihniyet değişimine uğrayan, Atatürk’ün partisi olmaktan fersah fersah uzaklaşan ve hatta kendi tabanından da bu konuda eleştiriler alan CHP ile FETÖ bağlantıları aktarılmıştır. İktidar ve devlet kurumlarının bu terör örgütüne topyekün mücadeleye başladığı zamanlarda ve hatta 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrasında dahi bir çok CHP temsilcisinden FETÖ’yü destekleyen açıklamaların yapıldığı tarihe bakıldığında görülecektir. CHP’nin tedarikçisi ve malzemecisi FETÖ’dür. 7 yıldır bütün grup toplantıları FETÖ materyalleri üzerinden gerçekleştirilmektedir” dedi.

CHP’li vekillere kitap

‘FETÖ’nün yayın organlarını ve bankasını ağlama duvarına çevirenler, bugün FETÖ'nün siyasi ayağını araştırmaya kalkmışlar’ diyen İnan, “Oysa ki aynaya bakmaları yeterli olacak. Kılıçdaroğlu'nun danışmanları da, CHP'nin gündemi de, açıklamaları da FETÖ tarafından belirlenmektedir. Bu açıklamalar ve destekler bizzat genel başkan seviyesinde dahi olmuştur. Biz CHP genel başkanının İzmir milletvekili olması ve CHP’nin genel merkez aktörleri kadar İzmir’deki aktörlerinin de FETÖ konusunda sicillerinin kabarık olması nedeniyle, bugün burada İzmir özelinde ağırlıkla olmak üzere bu bağlantıları fotoğraf kareleri ile görebileceğiniz bir sergiyi sizlere ve değerli İzmir halkına takdim ediyoruz. Tabi bu buzdağının ve Kılıçdaroğlu göreve geldiğinden beri her meselede FETÖ ile iş tutan CHP siyasetinin bunlar görünen kısmı. Bu konuda daha ayrıntılı analizlere Emre Cemil Ayvalı’nın yazmış olduğu ve Kılıçdaroğlu’nun toplatılması adına dava açtığı ‘Yönünü Şaşıran Ok’ kitabından ulaşabilirsiniz. Biz başlangıcı CHP İzmir milletvekillerine PTT Aracılığı ile göndererek yapmak istiyoruz. Kılıçdaroğlu’nun da kitabı toplatmak yerine baştan bir okursa kendiyle yüzleşme fırsatını bulabileceğini umuyoruz” şeklinde konuştu. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test