TFF, Galatasaray ve Fenerbahçe, Turkcell Süper Kupa maçının organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle ortak kararla ileri bir tarihe ertelendiğini duyurmuştu:

"Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz."

İletişim Başkanlığı, "Kulüpler, maçın hemen öncesinde takımların sahaya ısınmak için Mustafa Kemal Atatürk tişörtleriyle çıkma ve üzerlerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerinin yazılı olduğu pankartlarla çıkma taleplerinin TFF ile Suudi yetkililer arasında daha önceden yapılan protokole eklenmesini talep etmişlerdir. Suudi Arabistanlı yetkililer, daha önce TFF ile yaptıkları anlaşmayla uluslararası yönetmelikler ve düzenlemeleri gerekçe göstererek maçın hemen öncesinde bu talepleri mevcut protokole eklemeyi kabul etmemiştir" açıklamasını yaparak müsabakanın; kulüplerin Atatürk dirayeti sebebiyle müsabakaya çıkmadıklarını ifade etti. Bütün bu olanların ardından sosyal medyada pek çok vatandaş Mustafa Kemal Atatürk'ü ve sözlerini paylaştı.

AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, "-Atatürk’ü ortak mutabakat metinlerine yazmayanlara, 
-Atatürk’ün ordusuna kimyasal silah iftirası atanlara,
-Atatürkçülere it sürüleri diyenlerle ortak olanlara, 
-Disney’e karşı tık nefes olanlara, 
-Genel merkezlerinde bayrak kaldıranlara,
-Atatürk’e ırkçı, Dersim katliamcısı diyenleri baştacı edenlere,
-Atatürk’ün izindeyiz deyip seçimde FETÖ-PKK’ya umut verenlere ses etmeyen bir kısım KANAAT!! ÖNDERİ; 

BİR MAÇLIĞINA Atatürkçü oldular!
O da bir gelişme!" açıklamalarını yaptı.

Kaynak: Berfin Kortak