Reklam
Reklam
Reklam

AK Parti İzmir'den Mütercimlere suç duyurusu

İmam Hatiplilere sarf ettiği sözler üzerine tüm Türkiye’de ciddi tepki toplayan Erol Mütercimler’e bir suç duyurusu da AK Parti İzmir Gençlik Kolları’ndan geldi. Basın açıklaması yapan AK Parti Gençlik Kolları, “Biz her zaman İmam Hatiplilerin yanında olacağız” dedi

AK Parti İzmir'den Mütercimlere suç duyurusu
11 Eylül 2020 - 12:17
Reklam

KENAN YEŞİL

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında canlı yayında İmam Hatip Liseleri ve mezunları hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Haliç Üniversitesi eski öğretim üyesi Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.  Suç duyurusu öncesinde İzmir Adliyesi önünde basın açıklaması yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, Erol Mütercimler'in İmam Hatip Liselileri ve toplumun belirli bir kesimini hedef alan beyanlarına karşı olduklarını dikkat çekerek, Mütercimler’e tepki gösterdi.

Suç duyurusu

Basın açıklamasında konuşan Eyüp Kadir İnan, İmam Hatip Liselerinin Türkiye’de eğitim sisteminin önemli bir parçası olduğunu dile getirerek, “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkemize büyük hizmetleri olan pek çok kişiyi yetiştiren imam hatip liselerinin, imam hatip lisesi mezun ile mensuplarının yanında bulunmak ve imam hatip liselerine ve imam hatip lisesi mezunlarına karşı son derece ağır ve çirkin ithamlarda bulunan, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandık. Hepimizin bildiği gibi İmam Hatip Liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir. İmam Hatip lisesinden mezun olanların önemli bir kısmı mesleğe yönelmiştir. Mezun olduktan sonra -ilahiyat dışında yüksek tahsil yapanlar, intisap ettikleri her alanda diğer arkadaşları ve meslektaşları ile uyum içinde işlerini başarı ile yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler. Üllkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlâkî davranış ihtiyaçlarına önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, İmam Hatip Liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış çirkin ve algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz” diye konuştu.


Asla yalnız bırakmayacağız!

AK Parti Gençliği olarak her zaman İmam Hatiplilerin yanında olacaklarını vurgulayan İnan, “Bizler AK Parti İzmir Gençlik Kolları olarak, imam hatip lisesi mezunları, mensupları ve imam hatip liselerine yürekten bağlı gençler olarak ne imam hatip liselerini ne de imam hatip lisesi mezun ve mensuplarını asla yalnız bırakmayacağız. Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine asla izin vermeyeceğiz. Yine bilinmesini isteriz ki, İmam-Hatip Liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkan vermeyeceklerdir” şeklinde konuştu.

Ne olmuştu?

Erol Mütercimler, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında canlı yayında  din eğitimi ve kurumlarının tartışıldığı sırada "O imam hatipten mezun olmuş olanlara bakın karşımıza ne olarak çıkıyor? Cinsi sapık, sahtekar, ahlaksız..." sözlerini sarf etmişti. Konuşmanın ardından, imam hatip mezunları ve toplumun birçok kesimi Mütercimler'e sert tepki gösterdi. İmam hatip mezunları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, Mütercimler hakkında hukuki yollara başvuracaklarını açıklamış gelen tepkiler üzerine Haliç Üniversitesi Öğretim Üyeliği görevinden istifa etmişti. 


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test