Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yaşanan dehşet verici olayın ardından, boşanma sürecindeki bir baba tarafından işlenen cinayetin arka planında korkunç detaylar ortaya çıktı. Baba S.K., geçtiğimiz günlerde Bağlarbaşı Mahallesi Şiir Sokak’taki evlerine silahla girerek eşi S.K. ve çocukları İ.K. (17) ile Y.K. (14)'ya ateş etmiş ve ardından kaçmıştı. Olay sonucunda ağır yaralanan anne ve kızları hastaneye kaldırılmış, baba ise polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre, baba S.K.'nin daha önce 14 yaşındaki kızı Y.K.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddialarıyla yüzleştiği öne sürüldü. İddialar üzerine açılan dava sürecinde, S.K.'nin duruşmasının bir gün öncesinde ailesine yönelik bu feci saldırıyı gerçekleştirdiği belirlendi. Gebze 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinsel istismar suçlamalarıyla görülen dava, mağdur ve müştekilerin hastanede olması sebebiyle ertelenmişti.

Olayla ilgili olarak baba S.K.'nin önceki ifadelerinde, kızının kendisine iftira attığını iddia ettiği ve bu nedenle çocuklarıyla olan ilişkilerinde kısıtlamalar getirdiği bilgisi de yer aldı. Ailenin dramatik hikayesi, şehirde derin bir üzüntü ve endişe yaratırken, olayın tüm yönleriyle adli süreci sürdüğü bildirildi.

Kaynak: İHA