Aile Destek Programı, dar gelirli ailelere maddi destek sağlayarak yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyor. Ancak özellikle bayram öncesi yapılan ödemeler, ailelerin maddi açıdan rahat bir bayram geçirmesine olanak tanıyor. Peki, Aile Destek Programı ödemeleri bayramdan önce yatacak mı? Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman? Vatandaşlar, merakla bekleyişlerini sürdürüyor.

Aile Destek Programı ödemeleri bayramdan önce yatacak mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin Ramazan Bayramı öncesinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bakan Göktaş, açıklamasında aynı zamanda aileyi merkeze alan bir bakış açısına vurgu yaparak, milletin yaşam standartlarını yükseltme hedefi doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini belirtti. Bu adımın, ailelerin refahını artırmaya yönelik atılan önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman?

Bakan Göktaş, sosyal medya platformları üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılacak ödemelerin Ramazan Bayramı öncesinde, tam olarak 4 Nisan Perşembe günü (yarın) hesaplara aktarılacağını belirtti. Paylaşımında, "Ramazan Bayramı'nın huzurunu birlikte yaşamak ve ailelerimizin bayram sevincini daha da artırmak amacıyla Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekiyoruz. Hak sahibi tüm ailelerimize hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi