Türkiye'nin gündemine oturan Adnan Oktar suç örgütü, çok sayıda soru işaretini de beraberinde getirdi. Pek çok kişi, bu örgütün iç yapılanmasını ve önde gelen isimlerini merak ediyor. İşte en çok merak edilen isimlerden biri: Tarkan Yavaş. Adnan Oktar'ın sağ kolu olarak bilinen Yavaş, kimdir ve geçmişi nasıl? İşte detaylar...

Tarkan Yavaş kimdir?

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Tarkan Yavaş, aynı zamanda Siyasi Tarih üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. İnşaat sektöründe firması bulunan Yavaş, hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli projelere imza atmış ve danışmanlık hizmetleri sunmuştur. Galatasaray Spor Kulübü'nde lisanslı voleybolcu olarak da aktif spor hayatı sürmüştür.

Tarkan Yavaş'ın bilimsel ve dini konulardaki faaliyetleri oldukça geniştir. Yaratılış Gerçeği, Evrim Teorisinin Geçersizliği, Kuran mucizeleri gibi konular üzerine yurt içinde ve yurt dışında binlerce konferans düzenlemiştir. Ayrıca, Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı ile Milli Değerleri Koruma Vakfı'nın başkanlıklarını uzun yıllar yürütmüştür. Türk Dış Politikası, Atatürkçülük, Türk İslam Birliği gibi konularda da önemli konferanslarda konuşmacı olarak yer almıştır.

Tarkan Yavaş, 30 yılı aşkın süredir Adnan Oktar'ın yanında yer alarak onun sağ kolu olarak bilinmektedir. A9 TV'de haftalık olarak yayınlanan ve geniş kitlelere hitap eden "Gündem Analiz" programlarında dünya ve ülke gündemini Kuran'ı feyz alarak yorumlamış ve tartışmıştır. Yaptığı konuşmalar ve katılımlarıyla dikkat çeken Yavaş, sosyal ve siyasi konularda önemli bir figür olarak tanınmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi