31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde merakla beklenen isimlerden biri, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Dikili Belediye Başkan adayı Adil Kırgöz. Peki, Adil Kırgöz kimdir ve ne gibi özelliklere sahiptir? Seçim atmosferini ısıtan bu önemli ismi daha yakından tanımak adına, adayın geçmişi, siyasi kariyeri ve projeleriyle ilgili detayları sizin için derledik.

Adil Kırgöz kimdir?

Dikili'nin Salihler köyünde 1969 yılında doğan Adil Kırgöz, eğitim hayatına Salihler İlköğretim Okulu'nda başladı. Ortaokul ve lise eğitimini Dikili Lisesi'nde tamamlayarak Beykoz Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü'nden mezun oldu. Genç yaşta doğduğu topraklarda iş hayatına atılan Kırgöz, 1996 yılında inşaat malzemeleri sektöründe hizmet veren Kırgöz Yapı Malzemeleri şirketini kurdu. Ardından inşaat, lojistik, zeytincilik gibi sektörleri de şirketinin bünyesine kattı.

Siyasi kariyerine de önem veren Kırgöz, 2009-2010 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Dikili İlçe Örgütü'nde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2014 yerel seçimlerinde CHP'den Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. 2019 yerel seçimlerinde ise CHP'den Belediye Başkan adayı oldu ve %57.7 oy oranıyla Dikili tarihinde seçmenin en çok oy verdiği başkan olarak göreve başladı.

Adil Kırgöz, iş ve siyasi yaşamının yanı sıra sosyal ilişkilere de büyük önem veriyor. Uzun yıllar boyunca Dikili'deki odalar, dernekler ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim ve dayanışma içinde bulundu. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olan Kırgöz, aynı zamanda Dikili Yelken Kulübü, Dikili’yi Sevenler Derneği, Çiftçi Malları Koruma Derneği gibi kuruluşlarda aktif rol aldı. Ayrıca, Dikili Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Dikili Şoförler Odası, Dikili Ziraat Odası ve Bergama Ticaret Odası üyeliğiyle de yerel ekonomik yapıya katkı sağlıyor.

2019 yılından bu yana Dikili Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Adil Kırgöz, evli ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır. Kendisini hem iş dünyasındaki başarılarıyla hem de sosyal sorumluluk projelerine katkılarıyla öne çıkaran Kırgöz, Dikili'nin kalkınması ve gelişmesine olan katkılarıyla takdir topluyor.

Kaynak: Haber Merkezi