Adana'nın Feke ilçesinde bulunan Feke Baraj Gölü, etkileyici manzarasıyla adeta Karadeniz'i andırıyor. Şehir merkezine 120 kilometre uzaklıkta yer alan gölet, çevresindeki katran ağaçları ve kızılçam ormanlarıyla doğa tutkunlarının gözdesi haline gelmiş durumda.

Adanada Sakli Bir Cennet Fotograf Tutkunlarinin Yeni Gozdesi (3)

Göl, sadece doğal güzelliğiyle değil, aynı zamanda bukalemun, sincap gibi çeşitli hayvan türlerine ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çekiyor. Bölge, çok sayıda endemik canlı türünü barındırmasıyla biyolojik çeşitlilik açısından zengin bir ekosisteme sahip.

Adanada Sakli Bir Cennet Fotograf Tutkunlarinin Yeni Gozdesi (2)

Doğa gezisi için bölgeyi tercih eden ziyaretçilerden Soner Türkmen, "Bölgenin manzarası çok etkileyici. Doğası ve havası çok güzel. Adana'ya yaklaşık 130 kilometre uzaklıkta olması da büyük bir avantaj. Burada yeşilin, suyun ve doğanın tadını doyasıya çıkarıyoruz" şeklinde konuştu.

Adanada Sakli Bir Cennet Fotograf Tutkunlarinin Yeni Gozdesi

Turistik tesis işletmecisi Deniz Bozel ise bölgeyi şu sözlerle tanımladı: "Buraya gelerek hayallerimi gerçekleştirdim. İlçemizde dinlenebilecek, doğal güzellikleri izleyebilecekleri alanlar yoktu. Feke, ülkemizin en güzel doğal alanlarından biri. Ancak turizm potansiyelimizi artırmak için yetkililerden daha fazla destek bekliyoruz.

Adanada Sakli Bir Cennet Fotograf Tutkunlarinin Yeni Gozdesi (1)

İlçemizin tarihi ve doğal güzellikleri tanıtıldığında turizm açısından çok daha zengin bir potansiyel taşıyor" dedi. Feke Baraj Gölü, sakin atmosferi ve doğal güzellikleriyle hem yerli hem de yabancı turistler için cazip bir destinasyon olmaya devam ediyor.

Kaynak: İHA