Adana'da yaşamak isteyenler için müjde! Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şehirde ev sahibi olmak isteyenler için 132 yeni konutunu satışa sunuyor. Eğer siz de Adana'da bir ev sahibi olmanın hayalini kuruyorsanız, bu fırsatı kaçırmayın. TOKİ'nin bu projesi hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar ve sorularınızın cevapları için yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.

Adana'da TOKİ fırsatı

TOKİ, Adana'da ev sahibi olmayı düşleyenlere müjdeyi veriyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 26 ilde 132 konut ve 29 ilde 296 iş yerini vadeli satışa sunuyor. Bu fırsat, 07-08 Şubat 2024 tarihlerinde açık artırma yöntemiyle gerçekleşecek. Konut alıcıları, evlerin %25 peşinatını ödeyerek 72 ay vade ile sahip olabilecekler. İş yeri alıcıları ise %15 peşinatla 60 ay vadeyle iş yerlerini satın alabilecekler.

Açık artırma, iş yerleri için 07 Şubat 2024 Çarşamba günü, konutlar için 08 Şubat 2024 Perşembe günü saat 10.30'da gerçekleştirilecek. Bu açık artırmalar, Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda yapılacak. Ayrıca, TOKİ web adresi üzerinden de teklif verilebilecek. İnternetten katılım için kayıtlar, 06.02.2024 Salı günü saat 10.30'a kadar alınacak.

Adana'da satışa sunulan konutlara sahip olmak isteyen alıcılar, yüzde 25 peşinat ödeyerek 72 ay vade seçeneğiyle ev sahibi olabilecekler. Bu fırsat, Adana'nın yanı sıra Afyonkarahisar, Ankara (Kızılcahamam'da yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade seçeneği de mevcut), Aydın, Balıkesir, Batman, Çorum, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Van ve Yozgat illerinde geçerli olacak.

Ayrıca, Adana'da satışa sunulan iş yerleri için yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade seçeneği sunulacak. Bu iş yerlerine sahip olmak isteyenler, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Burdur, Bursa, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Yozgat illerinde bu fırsattan yararlanabilecekler.

Açık artırma ile ilgili bankacılık hizmetleri, Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar, bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek. Detaylı bilgilere TOKİ'nin internet adreslerinden ulaşabilirsiniz veya "0212 608 15 00" numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmamak için tarihleri ve şartları takip etmekte fayda var.

Kaynak: haber merkezi