Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınavlarının ne zaman yapılacağı, lise eğitimini bu yolla tamamlamak isteyen öğrenciler için önemli bir konu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim yılı için sınav takvimini yayımlayarak, AÖL 3. dönem sınavlarının tarihini belirledi. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak?

Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihleri

MEB tarafından açıklanan 2024 AÖL takvimine göre, 3. dönem sınavları 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Acik Ogretim Lisesi Aol 3 Donem Sinavlari Ne Zaman2

Kayıt Yenileme Süreci Tamamlandı

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri 19 Nisan'da başlayıp 16 Mayıs'ta sona erdi.

AÖL Kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır?

Açık Öğretim Lisesi'ne kayıtlı olan öğrencilerin, sınav katılım ücretini yatırdıktan sonraki iş günü sistem tarafından otomatik olarak kayıtları yenilenecektir. Sınav ücretini ödeyen öğrenciler, kayıt yenileme işlemlerinin tamamlandığını sistemden kontrol etmelidir.

Kayıt yenileme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilmeyen veya kendi kayıt yenileme işlemini yapmak isteyen öğrenciler, halk eğitimi merkezi müdürlüğüne başvurarak kayıtlarını yenileyebilirler.

Kayıt yenileme ücretinden muaf olan öğrenciler ise kayıt yenileme işlemlerini MEBİM veya halk eğitimi merkezi müdürlüğü aracılığıyla şahsen gerçekleştirmek zorundadır.

Açık Öğretim Lisesi'ne kayıtlı olmasına rağmen en az iki dönem üst üste kayıt yenileme yapmadığı için öğrencilik durumu "SİLİK" duruma düşen öğrenciler, "Silik Öğrenci Aktifleştirme" butonu ile kayıtlarını aktif hale getirebilirler. Bu öğrencilerin sınav katılım ücreti muafiyeti varsa, muafiyetlerini gösteren belgeleri sunmaları gerekmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ