Türk sinemasının önemli isimlerinden olan ve "Bay Sinema" lakabıyla tanınan Türker İnanoğlu, 87 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü yapımcı ve yönetmenin ani ölümü sinema dünyasında büyük bir üzüntü yarattı. Peki, Türker İnanoğlu'nun vefatıyla ilgili detaylar neler? Kullanıcılar bu acı habere dair tüm soruların cevaplarını merak ediyor. İşte detaylar...

Türker İnanoğlu'nun Vefatı Türk Sinemasını Yasa Boğdu

Türk sinemasının usta yapımcı ve yönetmenlerinden Türker İnanoğlu, hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden acı haberi duyurdu. Bakan Koca, "Bay Sinema" lakaplı Türker İnanoğlu'nun ani rahatsızlığı sonrasında hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini belirtti. Bakan Koca, "Sanat dünyamızın ünlü isimlerinden yapımcı ve film yönetmeni Türker İnanoğlu geçirdiği ani rahatsızlığın ardından kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sevenleri olarak acımız büyük." dedi.

87 yaşındaki Türker İnanoğlu'nun vefatı Türk sineması camiasını derin bir üzüntüye boğdu. Son dakika haberi olarak duyurulan bu acı kayıp, Türk sinemasının çınarlarından birinin vefatıyla sinema dünyasını yasa boğdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla Türk sinemasının kaybını duyurarak sevenlerini derin bir üzüntüye boğdu.

Kaynak: Haber Merkezi