Rebelle Rally, ABD'deki en uzun off-road rallidir. Bu yıl ilk kez bir elektrikli araç (Rivian R1T) birinci geldi. Bu yıl sekizincisi düzenlenen ralli, tamamen kadın takımların sadece kağıt harita, pusula ve cetvel kullanarak 2.120 kilometrelik bir parkurda yarıştığı bir ralli olmasıyla dikkat çekiyor.

ABD merkezli otomotiv firması Rivian’ın tamamen elektrikli R1T modelinde, Lilly Macaruso sürücü koltuğunda ve Alex Anderson pusula ve harita kontrolünde olarak 4×4 sınıfında birinci oldu. Rivian firmasının çalışanları olan Macaruso ve Anderson, bu yıl birinci oldular.

Rivian çalışanlarının kullandığı elektrikli araç R1T’nin aslında, ralli için lastik ve jant değişikliği dışında herhangi kayda değer bir modifikasyon yapılmadığı, aracın standart olarak kabul edilebileceği belirtildi. Aracın dışındaki bu değişiklikler haricinde iç alanda da sürücülerin ralli esnasında daha güvenli kalmalarını sağlayacak ufak eklemeler yapıldı. Anderson, Rebelle Rally'nin sona ermesinden sonra, "Tüm bu küçük değişiklikler bizim için önemliydi" dedi.

Ios 17.2 güncellemesi ne zaman gelecek? Ios 17.2 hangi telefonlara gelecek? Ios 17.2 güncellemesi ne zaman gelecek? Ios 17.2 hangi telefonlara gelecek?

Rivian, ilk kez 2020 yılında Rebelle sahnesine çıkmıştı. Firma o zamandan beri her yıl bir takıma sponsor oldu. Kısacası Rebelle Rallisi Rivian için bir tür kanıtlama alanı haline geldi ve Rebelle Rally'deki deneyimini, tüketicilere sunulan araçlarda yerini bulan fikirler, ince ayar teknolojisi ve özellikler geliştirmek için kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi