Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkonsolosu Nancy Abella, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, ABD İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsarı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Onur Eryüce, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Gökçe Başkaya da yer aldı.

30.10.2023_15e5350f-9155-47bb-8ab1-cacbdeec86ca

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıldönümü kutlamalarından bahsederek konuşmasına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’de yüz yıllardır bir arada yaşama kültür var ve bu kültür bizim geleceğimize ışık tutuyor. Ben burada yaşayan herkesin belediye başkanıyım, burada yaşayan Amerikalıların da öyle” dedi.

Kocaeli baraj doluluk oranları 8 Aralık 2023: Kocaeli barajlarda doluluk oranı nedir? Kocaeli baraj doluluk oranları 8 Aralık 2023: Kocaeli barajlarda doluluk oranı nedir?

30.10.2023_b671464c-b1ed-4465-a147-7adee524c48f

Turizm için bütünleşik ve sürdürülebilir bir yaklaşım

Kruvaziyer turizmi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Soyer, “Biz kruvaziyer turizmin gelişmesi için çok çaba sarf ediyoruz ve bunun karşılığını almak bizi mutlu ediyor. Turizm için daha bütünleşik ve sürdürülebilir bir yaklaşım göstermeye çalışıyoruz. Bu çerçevede küresel problemlere yerel çözümlerin çok önemli olduğuna inanıyoruz ve turizm de bunun bir parçası” diye konuştu.

Abella: İzmir’e 50 bin kadar ABD vatandaşı turist geliyor

ABD Başkonsolosu Nancy Abella, “Türkiye Cumhuriyeti, demokrasi, laiklik gibi değerler ile hala dünyaya örnek teşkil ediyor. Bu yüzden Türkiye’nin verdiği mesajlar çok kıymetli. İzmir’e 50 bin kadar ABD vatandaşı turist geliyor ve binden fazla Amerikalı İzmir’de ikamet ediyor. Bu açıdan İzmir ile turizm ilişkimizin arttığını görmek bizi mutlu ediyor. Sizinle sadece ticaret ve turizm bağlarımızı değil aynı zamanda kültürel bağlarımızı da güçlendirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kardelen BUĞDAY