Aras Elektrik kesintisi işleminden etkilenen şehirler arasında Kars'ta yer aldı. Kars ilinin ilçeleri Aras Elektrik kesintisi işleminden etkileniyor. Aras Elektrik kesintisi işlemi şebeke yenileme ve bakım çalışmaları, arıza gibi nedenlerle gerçekleştiriliyor. Kars elektrik kesintisi işleminden çoğu ilçe etkilendi. Kars elektrik kesintisi hayatı durma noktasına getirdi. İşte 6 Temmuz 2024 Cumartesi Kars elektrik kesintisi listesi; 

6 Temmuz 2024 Kars elektrik kesintisi

Kağızman ilçesine bağlı Aşağı Karagüney, Tomruktaş, Karagüney Afet Konutları ve çevre köylerde elektrik kesintisi

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Aşağı Karagüney, Tomruktaş, Karagüney Afet Konutları ve çevre köylerde elektrik kesintisi yaşanacak. 6 Temmuz 2024 tarihinde 09:00 ile 16:00 saatleri arasında ENH direklerindeki iletken hat değişikliği nedeniyle enerji kesintisi yapılacak. Ayrıca Kağızman ilçesinde bulunan Gültekin Ticaret, Çallı Bayam, Karabağ, Karabağ Mezra, İşıklar Mezra, Yeni Kötek, Kozlu, Kömürlü, Böcüklü, Şaban, Yalnız Ağaç, Çilehane, Çukurayva, Paslı, Değirmen, Ortaköy, Tunçkaya, Gümüştepe, Çaybük, Karakuş, Taşbilek, Akören Yayla, Çengilli, Ürker, Yarkaya ve çevresinde 09:00 ile 16:00 saatleri arasında enerji kesintisi olacaktır. Ayrıca Bulanık köyünde ve çevresinde TRAFO değişimi ve hatbaşı seksiyoner ayarı nedeniyle enerji kesintisi olacaktır.

Kars'ın Merkez ilçesi Cumhuriyet köyünde 3 gün boyunca elektrik kesintisi yaşanacak

Kars ilinin merkez ilçesi Cumhuriyet köyünde yapılacak olan tesis-müteahhit çalışmaları nedeniyle 3 gün boyunca elektrik kesintisi yapılacak. Kesinti, Cumhuriyet köyünü tamamen etkileyecek ve hat başına enerji kesintisi gerekecek. Kesinti planı, 6 Temmuz 2024 tarihinde saat 08:30'dan itibaren başlayacak ve aynı gün saat 17:30'a kadar devam edecek.

Sarıkamış İlçesi'nde Elektrik Kesintisi Planlanıyor

Kars'ın Sarıkamış ilçesine bağlı Taşlıgüney köyünde yüklenici çalışmaları sebebiyle planlı bir elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi, 6 Temmuz 2024 tarihinde saat 10:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirilecek.

Kars İl Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkilileri, Taşlıgüney köyünde yapılacak yüklenici çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisinin gerekli olduğunu belirtti. Kesintinin, köydeki elektrik şebekesi üzerinde yapılan işlemlerin tamamlanması için planlandığı ifade edildi.

Sarıkamış ilçesindeki abonelerin, belirtilen saatler arasında elektrik kesintisi yaşayabileceği ve gerekli önlemleri almaları gerektiği bildirildi. Elektrik kesintisinin, köydeki elektrik şebekesi altyapısının iyileştirilmesine yönelik olduğu vurgulandı.

Kaynak: Haber Merkezi