Festival kapsamında düzenlenecek olan söyleşiler, stand-up ve doğaçlama gösterileri, tiyatro oyunları ve çocuk etkinlikleri ile İstanbul eğlence dolu günler yaşayacak. Ayrıca festival, İngiliz komedyenlerin de Türk seyircisi ile buluşmasına ev sahipliği yapacak.

Festivalde sahne alacak isimler arasında Demet Akbağ, Şener Şen, Uğur Yücel, Ali Poyrazoğlu, Güneş Berberoğlu, Behzat ve Süheyl Uygur, Kaan Sekban, Doğu Demirkol, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Berfu ve Eser Yenenler, Esra Dermancıoğlu, Deniz Göktaş, Ali Kerim Diler, Can Bonomo, Can Temiz, Bengi Apak, Oya Başar, Ebru Kural, Hakan Yılmaz ve daha birçok ünlü komedyen yer alıyor.

Festival kapsamında sezon boyunca büyük ilgi gören tiyatro oyunları da sahnelenecek. "Aydınlıkevler", "Güldür Güldür Show", "Zengin Mutfağı", "Çok Güzel Hareketler 2" ve Semaver Kumpanya'nın "Cimri" oyunları da komedi severlerin beğenisine sunulacak.

İstanbul Komedi Festivali aynı zamanda Türk seyircisinin ilgisini çekebilecek İngiliz komedyenleri de ağırlayacak. Funny Woman Awards'ı kazanan Laura Smyth, Sean McLoughlin, Matt Richardson ve Brennan Reece gibi İngiliz komedyenler, festivalde performans sergileyerek katılımcılara keyifli anlar yaşatacak.
Festival süresince genç yönetmenlere sürdürülebilir film eğitimi atölyeleri düzenlenecek. Bu atölyeler, sinema sanatına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Bursa 7 Kitap Kulesi çekilişini tamamlandı: Kazananlar hediyelerini Başkan Alper Taban'dan aldı Bursa 7 Kitap Kulesi çekilişini tamamlandı: Kazananlar hediyelerini Başkan Alper Taban'dan aldı

İstanbul Komedi Festivali, 3 Aralık'a kadar sürecek ve İstanbul'da sinema ve komedi severlere keyifli anlar yaşatmayı amaçlıyor. Detaylı bilgilere festivalin resmi web sitesi olan "www.istanbulkomedifestivali.com" adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi