Yarın, güne merakla başlamak isteyenler için önemli bir gün: 5 Nisan. Peki, bu özel günde okullar kapalı mı? Yoksa öğrenciler yine sıralarında mı olacaklar? Hangi illerde bu sefer ders yok? Bu sorular, kimi için dinlenme kimi için plan değişikliği anlamına geliyor. Ancak, cevaplarını bulmadan huzur bulmak mümkün mü?

5 Nisan yarın okullar tatil mi? 

5 Nisan'da, Türkiye genelindeki okulların tatil olmayacağı bildirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 5 Nisan'da normal ders programının işleneceği ve okulların faal olacağı vurgulandı. Bu karar, ülke genelindeki tüm illeri kapsayacak şekilde alındı. Tatil beklentisinde olan öğrenciler ve veliler, bir süre daha normal ders programına devam edecekler. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, okulların tatil edilmemesi kararının mevcut eğitim takvimine uygun olduğunu ve öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti. Bu doğrultuda, 5 Nisan'daki derslerin belirlenen program çerçevesinde işleneceği ve öğrencilerin eğitimlerine kesintisiz devam edecekleri ifade edildi.

5 Nisan hangi illerde okullar tatil?

Milli Eğitim Bakanlığı, 5 Nisan'da Türkiye genelinde okulların tatil edilmeyeceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, 5 Nisan'da tüm illerde normal ders programının devam edeceği belirtildi. Bu karar, ülke genelinde tüm illeri kapsayacak şekilde alındı ve hiçbir ilde okulların tatil edilmeyeceği vurgulandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ