Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yeni atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, beş ilimize yeni valiler atanırken bazı iller valisiz kaldı.

Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ’a Yeni Valiler Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan atama kararıyla, Türkiye genelinde beş ilimize yeni valiler atandı. Diyarbakır Valiliği’ne Murat Zorluoğlu, Malatya Valiliği’ne Seddar Yavuz, Kocaeli Valiliği’ne İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliği’ne Ömer Toraman, Elazığ Valiliği’ne ise Numan Hatipoğlu getirildi. Bu atamalar, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ilgili maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

Hangi iller valisiz kaldı?

Atamalar kapsamında Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Elazığ Valisi olarak atanırken, yerine yeni bir atama yapılmadı. Bu durum, Tokat ilinin valisiz kaldığı anlamına geliyor.

Hangi Iller Valisiz Kaldi-1

Yapılan atamalar, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ek 35’inci maddesi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin ilgili maddeleri gereğince gerçekleştirildi. Atama kararlarıyla ilgili detaylı bilgi Resmi Gazete’de yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe girdi. Atamalar, ilgili illerdeki yönetim ve idari süreçlerin yeniden yapılandırılmasını hedefliyor.

Kaynak: Haber Merkezi