Günümüz sinema endüstrisinde bilim kurgu ve genç yetişkin romanlarına dayalı filmler, geniş bir izleyici kitlesi tarafından büyük ilgi görüyor. İşte tam da bu noktada karşımıza "5. Dalga (The 5th Wave)" filmi çıkıyor. Bu yapıtın çekildiği yerlerden başlayarak, hikayesi ve başrollerinde yer alan oyuncularına kadar pek çok detay merak ediliyor. İzleyicilerin kafasındaki soru işaretlerini gidermek adına, işte "5. Dalga" hakkında bilmeniz gerekenlerin özetleyici cevapları...

5. Dalga Filmi Nerede Çekildi?

5. Dalga filmi, Amerika Birleşik Devletleri'nin Georgia ve Atlanta şehirlerinde çekildi. Çekimler 2015 yılının Ekim ayında başladı ve 2016 yılının Mart ayında tamamlandı.

Ne Zaman Çekildi?

Filmin çekimleri 2015 yılının Ekim ayında başladı ve 2016 yılının Mart ayında tamamlandı. Film, 22 Ocak 2016 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde vizyona girdi. Türkiye'de ise 4 Mart 2016 tarihinde vizyona girdi.

5. Dalga Oyuncuları Kimler?

Filmin başrollerinde Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Alex Roe, Liev Schreiber, Maria Bello, Maggie Siff ve Ron Livingston yer alıyor.

IMDb Puanı Kaç?

Filmin IMDb puanı 10 üzerinden 5,2'dir.

5. Dalga Konusu Ne?

Dünyadışı varlıklar tarafından gerçekleştirilen 4 saldırı dalgası, dünyayı kasıp kavurmuştur. Bu saldırılar sonucunda insanlığın büyük bir kısmı yok olmuştur. 16 yaşındaki Cassie Sullivan, hayatta kalanlardan biridir. Kardeşini kurtarmak için mücadele eden Cassie, bu süreçte Evan Walker adında bir gençle tanışır. Cassie ve Evan, birlikte hayatta kalmaya ve dünyayı kurtarmaya çalışırlar.

Kaynak: Haber Merkezi