İzmir'de 4 Temmuz 2024 tarihinde yaşanan su kesintisi, vatandaşları zor durumda bıraktı. İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU), su kesintisinin nedenlerini ve ne zaman sona ereceğini açıklamak üzere bir duyuru yaptı. İZSU, şehrin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen altyapı çalışmaları nedeniyle su kesintisinin yaşandığını belirtti. İzmir'de su kesintisinin ne zaman sona ereceğine dair detaylar, vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. İzmir'de sular ne zaman gelecek? İşte detaylar...

22 Mart 2024 Izmir Su Kesintisi Izsu Acikladi Izmirde Sular Ne Zaman Gelecek

4 Temmuz 2024 İzmir'de sular ne zaman gelecek?

İzmir’in farklı ilçelerinde su kesintileri yaşanacak. İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) tarafından yapılan duyuruya göre, bazı bölgelerde gerçekleştirilecek bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle su kesintileri olacaktır. İşte kesinti yaşanacak ilçeler ve mahalleler:

  • Buca: Fırat Mahallesi'nde, 289/6 sokak içinde meydana gelen ana boru arızası nedeniyle 09:00 - 11:00 saatleri arasında yaklaşık 2 saat süreyle su kesintisi uygulanacaktır.
  • Foça: Atatürk, Fevzipaşa ve İsmetpaşa mahallelerinde vana arızası nedeniyle 09:00 - 13:00 saatleri arasında yaklaşık 4 saat süreyle su kesintisi yaşanacaktır.
  • Kiraz: GDZ EDAŞ tarafından yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Ceritler, Dokuzlar, Emenler, Gedik, Hisar, Karabağ, İstiklal, Kırköy, Ovacık, Pınarbaşı, Saçlı, Suludere, Uzunköy, Veliler, Yeşildere, Çanakçı ve Çatak mahallelerinde 09:00 - 15:00 saatleri arasında yaklaşık 6 saat süreyle su kesintisi olacaktır.
  • Menderes: Sancaklı Mahallesi'nde pompa arızası nedeniyle 09:00 - 16:00 saatleri arasında yaklaşık 7 saat su kesintisi uygulanacaktır.
  • Ödemiş: GDZ EDAŞ bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Sekiköy, Seyrekli, Kayaköy, Yeniköy, İlk Kurşun, Üzümlü, Yeniceköy, Demircili, Çamlıca, Dereuzunyer, Ortaköy ve Köseler mahallelerinde 09:00 - 17:00 saatleri arasında yaklaşık 8 saat su kesintisi yaşanabilir. Ayrıca, Kızılca, Kerpiçlik, Karakova, Karadoğan, Işık, Çamyayla, Bülbüller, Bebekler, Yusufdere, Tosunlar, Süleymanlar, Suçıktı, Şirinyer, Hacıhasan, Kemer ve Yılanlı mahallelerinde de su kesintisi olabilir.
Kaynak: HABER MERKEZİ