Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere gerçekleştirdiği 8.000 sürekli işçi alımı kurasının ilk gününü başarıyla tamamladı. Peki, merakla beklenen 4 Nisan tarihinde hangi illerde kura çekimi gerçekleştirilecek?

Sağlık Bakanlığı bugün çekilecek iller

8 bin işçi alımı kurasının ilk gününde birçok il için çekilen kura sonuçları, Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Bu kapsamda Adana'dan Zonguldak'a kadar birçok il için kura çekimi yapıldı ve sonuçlar ilgili internet adresinden erişime açıldı.

4 Nisan 2024 (Perşembe) günü ise kura çekimi devam edecek olan iller belirlendi. İşte, 4 Nisan'da kura çekimi yapılacak olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce.

Kura çekilişinin başlangıç saati 10:30 olarak belirlendi. Çekiliş, Kocaeli ili ile başlayacak ve il trafik kodlarına göre sırasıyla devam ederek, en son Düzce ili için çekiliş yapılacak ve işçi alımı kurası tamamlanmış olacak.

Sağlık Bakanlığı'nın işçi alımı kurası sonuçları, adaylar ve kamuoyu tarafından merakla beklenirken, kura çekiminin adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmesi büyük önem taşıyor. Adaylar, kura sonuçlarını https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden öğrenebilecekler.

Kaynak: Haber Merkezi