Bakan Yerlikaya: Onların da enselerine çökeceğiz Bakan Yerlikaya: Onların da enselerine çökeceğiz

Polis Akademisi Başkanlığı, sınav sonuçlarının resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresi üzerinden duyuruldu. Bu sonuçlarla birlikte, bekçi adaylarının önümüzdeki aşamada alacakları eğitim ve kariyerleri konusunda net bir yol çizilmiş oldu.

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı-1

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen adaylar için de bir süre belirlendi. 25 Ekim 2023 tarihi saat 17.00’ye kadar başvurular kabul edilecek. İtiraz işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan http://www.meb.gov.tr veya http://www.odsgm.meb.gov.tr adreslerinden yapılabilir. İtiraz başvuruları için 30 (otuz) TL sınav itiraz ücreti, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Halk Bankası A.Ş. şubelerine "Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığıyla ödenmelidir.

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, sınav sonuçlarına yönelik bireysel başvuruları dikkate almayacak ve sınavı geçersiz sayılan, sınava giremeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların itiraz başvurularını incelemeye almayacaktır.

Başarılı olan bekçi adayları, ilerleyen tarihlerde yapılacak duyurularla bir sonraki aşamaya ilişkin bilgilendirilecektir

Kaynak: Haber Merkezi