Ankara'da motokurye sürücüsü Samet Özgül'ün öldürülmesi davasında önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan bu gelişme sornası vatandaşlar arama motorlarında 2022'de öldürülen motokurye Samet Özgül kimdir? sorusuna yanıt arıyor. İşte detaylar...

Motokurye Samet Özgül kimdir?

Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi olan motokurye Samet Özgül, 5 Kasım 2022 tarihinde Ankara'nın Etlik semtinde motosikletiyle seyir halindeyken üç kişiyle yaşadığı tartışma sonrasında saldırıya uğradı. Bu saldırı sonucunda ağır yaralanan Özgül, hastaneye kaldırıldı ancak yaşamını yitirdi.

Samet Özgül davasında 27 Eylül 2023 tarihinde karar açıklandı. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Halil İbrahim Demirci'ye müebbet hapis cezası verirken, motosikletin önüne arabasını kıran Halil İbrahim Demirci'nin babası Mustafa Demirci ve Mustafa Demirci'nin arkadaşı Bülent Açıkgöz ise ''kasten öldürmeye yardım etmek'' suçundan 12 yıl hapis cezası aldılar.

Ancak bu kararın üzerine Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına yapılan bazı itirazları kabul ederek, yeniden yargılama kararı verdi.

Mustafa Demirci davası ne zaman? öğrenmek için tıklayınız.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ