İsrail durdurulamıyor! Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) konvoyuna saldırdı: 2 ölü İsrail durdurulamıyor! Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) konvoyuna saldırdı: 2 ölü

Ateşkes için dikkat çekildi

ABD'nin New York kentindeki barış yanlısı Yahudi oluşumlar, "Barış için Yahudi Sesi" (JVP) grubunun çağrısıyla Grand Central tren garında toplandı. Bu topluluk, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını sonlandırması ve ateşkes ilan edilmesi için dikkat çekmek istedi. Göstericiler, Filistin'in özgürlüğünü desteklemek ve barış çağrısında bulunmak amacıyla bu eylemi gerçekleştirdi.

Filistinliler özgür olmalı

Göstericiler, Grand Central tren garının ana yolcu salonunda oturma eylemi düzenledi. Siyah tişörtler giyen katılımcılar, "Filistinliler özgür olmalı" yazılı pankartlar taşıyarak ve sloganlar atarak taleplerini dile getirdi.

200 kişi gözaltına alındı

New York Polis Departmanı, garı kapatan göstericilere müdahale etti. Polis, en az 200 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Gözaltına alınan kişilerin, eylem sırasında gösteri yapma haklarını kullanmalarına rağmen kanunun sınırlarını aştıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi