19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları çerçevesinde, "Türkiye'nin Gücü Gençliği" mottosuyla iletişim kampanyaları gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, reklam filmleri ve sosyal medya içerik çalışmaları gibi farkındalığı artırmaya yönelik kampanyalar düzenlenecek. 81 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan'da "Hareketlilik Yılı" etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Festivalleri düzenlenecek. 19 Mayıs 2024 İstanbul'da hangi ücretsiz konserler olacak? İstanbul 19 Mayıs İstanbul etkinlik takvimi...

İstanbul 19 Mayıs İstanbul etkinlik takvimi...

  • İstanbul'da, "Hep Birlikte 19 Mayıs Gençlik Festivali" adı altında bir dizi etkinlik ve konser gerçekleştirilecek.
  • Beyoğlu, Beşiktaş ve Şişli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir arada kutlayacak. Gençlik Festivali kapsamında üç ilçenin park ve meydanlarında çeşitli etkinlikler ve konserler düzenlenecek.

İstanbul 19 Mayıs İstanbul etkinlik takvimi... Yeni Bakış

  • İstanbul'da Şişli, Beyoğlu ve Beşiktaş'taki etkinlikler, dans gösterilerinden tiyatro oyunlarına, spor etkinliklerinden müzik konserlerine kadar geniş bir yelpazede gerçekleşecek.

İstanbul 19 Mayıs İstanbul etkinlik takvimi... Yeni Bakış

  • Beşiktaş'ta, Barbaros Meydanı'nda ve Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı'nda konserler ve spor etkinlikleri düzenlenecek. Barbaros Meydanı'nda Türk rock müziğinin önemli gruplarından biri olan Athena'nın konseri ve rap müziğin son dönem temsilcilerinden Murda'nın performansı yer alacak. Ayrıca, ünlü sanatçı Hadise de konser verecek.

İstanbul 19 Mayıs İstanbul etkinlik takvimi... Yeni Bakış

  • Şişli'de ise Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde modern bale gösterisi ve çeşitli spor organizasyonları düzenlenecek. Beyoğlu’nda da gezici Karavan Tiyatrosu ile tiyatro gösterimleri gerçekleşecek.

Bu etkinlikler, gençlerin bir araya gelerek milli ve manevi değerlere sahip çıkmasını sağlamanın yanı sıra sağlıklı yaşam tarzını teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ