Van'da yaşayanlar, 17 Mayıs Cuma günü için hava durumunu yakından takip ediyor. Meteoroloji'nin sarı kod verdiği bu gün, özellikle okulların tatil olup olmayacağı konusunda belirsizlik yaratıyor. İşte, Vanlıların merak ettiği soruların cevaplarını içeren detaylar...

Malatya’da yüksek rakımlı bölgelerde kar yağışı etkili oldu

17 Mayıs Cuma Van'da okullar tatil mi? 

17 Mayıs Cuma günü Van'da okulların tatil olup olmayacağı merak konusu oldu. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre, Van ve çevresinde sarı kod alarmı verildi. Ancak, bu durumun kar erimesi şeklinde gerçekleşeceği ve okulların tatil olmayacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, hava durumunun dikkatlice takip edilmesi gerektiğini belirtiyor. Şu an için net bir bilgi bulunmamakla birlikte, kar erimesinin yol açabileceği olumsuz etkilerin önlem alınması gerektiği vurgulanıyor.

Rize'de Kar Yağışı Ulaşımı Aksatıyor 31 Köy Yolu Kapalı!

Van'da yaşayan öğrenciler ve aileleri, meteorolojik durumu yakından takip ederek okulların tatil olup olmayacağı konusunda güncel bilgileri bekliyor. Gelişmeleri yakından izlemeye devam edeceğiz ve herhangi bir güncelleme olduğunda sizleri bilgilendireceğiz.

Kaynak: Haber Merkezi