Venezuela'da tarihi referandum sonuçlandı! Halk yüzde 96 ile Esequibo Eyaleti kurma planını onayladı Venezuela'da tarihi referandum sonuçlandı! Halk yüzde 96 ile Esequibo Eyaleti kurma planını onayladı

Yetkililer, saldırganın olaydan bir hafta önce sosyal medya hesabından saldırı hakkında paylaşımlar yaparak, saldırıyı diğer öğrencileri "sevmediği" gerekçesiyle gerçekleştireceğini ifade ettiğini açıkladı.

Saldırının güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntülerine göre, yüzü maskeli saldırgan, okulun bir sınıfına girerek rastgele öğrencilere ateş etti ve ardından merdivenlerden inen bir kız öğrenciyi arkasından vurdu.

2023 yılı içinde Sao Paulo'da gerçekleşen ikinci okul saldırısı oldu. São Paulo hükümeti olaya ilişkin bir açıklama yaparak, "Bu sabah Sapopemba devlet okulunda yaşanan saldırıdan ötürü çok üzgünüz ve kurbanların ailelerinin acılarını paylaşıyoruz. Şu an önceliğimiz kurbanlara yardım etmek, diğer öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere psikolojik destek vermektir" ifadelerini kullandı.

Adalet ve Güvenlik Bakanı Flavio Dino, olayın ardından Bakanlığın Sao Paulo güvenlik güçleriyle işbirliği yapacağını açıkladı. Bakanlık, geçtiğimiz nisan ayında kurulan "Güvenli Okul" platformu sayesinde yaklaşık 30 bin silahlı saldırı ihbarı aldıklarını ve bu ihbarlar sonucunda 400'den fazla şüphelinin saldırı ihtimali gerekçesiyle gözaltına alındığını belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi