29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 100 Savaş Gemisi İstanbul Boğazı'nda Gövde Gösterisi Yapacak

6 Aralık 2023 Mesudiye, Çamaş dikkat! Ordu elektrik kesintisi tüm gün sürecek -Yeşilırmak Elektrik kesintisi 6 Aralık 2023 Mesudiye, Çamaş dikkat! Ordu elektrik kesintisi tüm gün sürecek -Yeşilırmak Elektrik kesintisi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda gerçekleşecek olan etkinlikte, aralarında TCG ANADOLU'nun da yer aldığı 100 savaş gemisi İstanbul Boğazı'nda muhteşem bir geçit töreni düzenleyecek.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda TCG ANADOLU’nun da aralarında olacağı 100 savaş gemisiyle geçit töreni yapacağız. Tüm halkımızı İstanbul Boğazı’na davet ediyoruz." denildi. Bu muazzam gövde gösterisi, Türkiye'nin Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutlama geleneğine yeni bir boyut kazandıracak.

100 savaş gemisi boğaza iniyor! MSB duyurdu: 'Tüm halkımızı İstanbul Boğazı’na davet ediyoruz'

Gövde gösterisi, 29 Ekim günü saat 17.00'de başlayacak ve Türk Hava Kuvvetleri'nin gurur kaynağı olan Türk Yıldızları saat 16.20'de Boğaz üzerinde nefes kesen bir gösteri uçuşu gerçekleştirecek. Aynı gün, SOLOTÜRK gösteri timi de Ankara'da saat 13.00'te gösteri uçuşu yapacak ve ardından İstanbul Boğazı'nda saat 16.40'ta tekrar gökyüzünde olacak. İki özel hava gösterisi de Cumhuriyet Bayramı coşkusunu zirveye taşıyacak.

Kaynak: Haber Merkezi